6 kluczowych nawyków, które poprawią stan Twojego konta!

W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie 6 nawyków zakupowych, które walnie przyczynią się do poprawy stanu konta bankowego. Zapraszamy do lektury!
1. Korzystaj z promocji i kuponów rabatowych! – Zwłaszcza sklepy internetowe, które rosną niczym grzyby po deszczu, ale także coraz większa liczba sklepów stacjonarnych prowadzi istny wyścig w drodze po klienta. Efektem są liczne promocje, które potrafią wpaść w sposób niezapowiedziany i z nagła. Warto śledzić krótkie akcje promocyjne, aby zaopatrzyć się w produkty po niższych cenach. Aby być na bieżąco z aktualnymi promocjami i kuponami rabatowymi warto przed zakupami odwiedzić stronę e-rabat.pl gdzie znajdziesz wszystkie aktualne promocje i rabaty do sklepów internetowych.
2. Lista zakupów to podstawa! – Lista zakupów to nie tylko ograniczenie transakcji nieprzemyślanych, ale również zaoszczędzenie cennego czasu. W zgodzie z prawdą uniwersalną – czas to pieniądz, więc warto o jedno i drugie dostatecznie zadbać zabierając do hipermarketu, bądź dyskontu listę zakupów.
3. Używane? Nie znaczy złe! – Ta zasada dotyczy przede wszystkim odzieży. Obecnie powstaje coraz więcej sklepów zwanych potocznie Second Hand’ami. Biorąc pod uwagę, że ceny przyzwoitej jakości ubrań są bardzo niskie, zaś rabaty sięgają nawet 90%, chyba warto podążyć tropem celebrytów, którzy coraz częściej przyznają się do zakupów w tego rodzaju sklepach?
4. Zagraniczne sklepy internetowe – W dobie technologicznego rozwoju i powszechnej globalizacji doskonałym pomysłem na zaoszczędzenie dodatkowych funduszy jest dokonanie zakupów w zagranicznym sklepie internetowym. Ceny przesyłek w wielu przypadkach są nader niskie, zaś problem z walutą nie istnieje. Bez względu czy to euro, dolar, a nawet jen – wystarczy chcieć!
5. Zrób zakupy poza sezonem! – Szał zakupowy trwa w najlepsze w okresach newralgicznych. W grudniu kupujemy ozdoby choinkowe, prezenty oraz odzież zimową, latem zaś bieliznę którą zabłyśniemy na plaży oraz meble ogrodowe. Gdyby ową zależność odwrócić stan naszego konta uległby pozytywnej odmianie.
6. Tak zwany fundusz awaryjny – Wykreowanie funduszu awaryjnego nie należy do zadań najprostszych, za to możemy mieć pewność, że będzie to rozwiązanie skuteczne. Wystarczy sumiennie odkładać określone – najlepiej niewielkie kwoty podczas robienia codziennych zakupów, a na koniec miesiąca możemy zdziwić się dodatkowymi pieniędzmi w skarbonce. Kolejny raz okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.