Wyjątkowa wydajność w niedużym rozmiarze – MacBook Pro 13

Umieszczone na |

Apple zaprezentowało niedawno swoje najnowsze produkty. Najwięcej emocji wzbudził niezwykle nowoczesny, a zarazem poręczny MacBook Pro M2. Przekonaj się co kryje się pod obudową tego laptopa, a także czym zaskakuje najnowszy MacBook Air.

MacBook Pro od dawna kojarzył się z najlepszymi osiągami, jakie oferują sprzęty Apple. Nigdy dotąd jednak sprzęt tej klasy nie był tak kompaktowy. Nowy MacBook Pro 13 cali to bez wątpienia najmocniejszy z najmniejszych laptopów dostępnych na rynku. Poznaj pełnię jego możliwości.

MacBook Pro M2 – co oferuje?

Do 24 GB pamięci RAM, nowoczesny czip Apple M2 z 8-rdzeniowym CPU i 10-rdzeniowym GPU, a także pamięć do 2 TB – to podstawowe dane techniczne, które zapierają dech w piersi, kiedy poznajemy przybliżoną wydajność MacBooka Pro. Testy wydajności potwierdzają wspomniane liczby. W porównaniu z poprzednią generacją MacBook Pro M2 jest 1,4x szybszy niż poprzednik, a ponadto aż sześciokrotnie przebija modele z procesorami Intela. Niedawno Apple ostatecznie zrezygnowało z wykorzystywania w swoich urządzeniach procesorów Intel Core i postawiło na własny produkt. Testy przeprowadzone z udziałem graficznego czipa Apple M1 zostawiły konkurencję w tyle, ale dla giganta z Cupertino tak wydajny procesor to było wciąż za mało. Dlatego już teraz postawili na jeszcze większą wydajność, wprowadzając na rynek model M2. Nowy czip jeszcze bardziej podkręca możliwości GPU i CPU, czym ponownie udowodniono, jak duże są możliwości nowego MacBooka. Po MacBooka Pro możesz sięgnąć już dziś, wystarczy wejść na stronę https://www.cortland.pl/komputery-mac/macbook-pro.html.

Druga nowość, o której należy wspomnieć to oczywiście wielkość ekranu. Po raz pierwszy w historii Apple wybrało do MacBooka Pro ekran o przekątnej 13,3 cala. Wyświetlacz Retina z podświetleniem LED wykonano w technologii IPS, co gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Apple użyło też sprawdzonej technologii True Tone oraz szerokiej gamy kolorów P3. Test odtwarzania filmu przebiegł zatem wzorcowo. W warunkach terenowych ogromne znaczenie ma poziom jasności wyświetlacza ustawionej na pułapie 500 nitów. W praktyce oznacza to, że nawet podczas korzystania z urządzenia w pełnym słońcu, można zapewnić sobie bardzo dobrą widoczność. MacBook Pro 13 z Apple M2 8 GB to również specjalny, 16-rdze­niowy system Neural Engine, który pomaga w samouczeniu się komputera, który z czasem działa jeszcze bardziej intuicyjnie i precyzyjnie. W 13-calowych MacBookach dostępne są również najważniejsze porty Thunderbolt / USB 4, dzięki którym możliwe jest ładowanie baterii, transfer danych oraz podłączenie zewnętrznego monitora. Ten zjawiskowy sprzęt znajdziesz w atrakcyjnej ofercie na stronie https://www.cortland.pl/apple/macbook-pro-m2/. Z kolei wyjątkowy 13-calowy MacBook z czipem Apple M2 dostępny jest w sklepie https://www.cortland.pl/komputery-mac/macbook-pro/macbook-pro-13.html.

Nowy MacBook Air M2

Apple zaprezentowało również nowego MacBooka Air, który również imponuje osiągami za sprawą innowacyjnego procesora M2. Podobnie jak pozostałe nowe MacBooki, tutaj również zauważalna jest znacznie większa wydajność, która pozwala korzystać z tak zaawansowanych programów jak Final Cut Pro 10.6.2 lub inne edytory graficzne i wideo. Nowy MacBook Air M2 to niezwykle uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się zarówno do domowych zadań, jak i specjalistycznych projektów. Wszystkie aplikacje działają niezwykle płynnie i szybko, a na baterii laptop może pracować nieprzerwanie przez kilkanaście godzin. Prezentując nowego MacBooka Air Apple pokazało całkiem nowy design, który na dodatek waży mniej od poprzednika. Nowości obejmują chociażby klawiaturę Magic Keyboard z wygodnym podświetleniem dla użytkowników pracujących po zmroku.

Zostaw swoją odpowiedź